معرفی شرکت
شرکت صرافی سامان در سال 1383 پس از اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأسیس وراه‌اندازی گردید. در این سال‌ها، صرافی سامان با بهره‌گیری از امکانات و تجربیات ارزشمند مدیران بخش ارزی سیستم بانکی کشور علی الخصوص بانک سامان و با برنامه‌ریزی استراتژیک برای شرکت و همچنین تشکیل اتاق فکر در جهت استفاده از تحلیل‌های بنیادی و تکمیلی جهت احراز مقام شایسته در بازار مبادلات ارزی و کسب حداکثر سهم بازار و استفاده از فرصت‌های پیش‌رو عزم خود را بر آن داشت تا در ارائه خدمات ارزی در عرصه بین‌المللی، هوشمندانه به جلو حرکت نماید و با استفاده از توان تخصصی خود در داخل کشور و اخذ مجوزهای مورد نیاز، گستره فعالیت‌های خود را به طور مستمر توسعه داده است. این شرکت با رعایت کلیه ضوابط و مقررات بین‌المللی توانسته نقش بسیار موثری در پیشبرد فعالیت‌های اقتصادی کشور داشته باشد.
ضمن آنکه صرافی سامان با برخورداری از پرسنل متخصص علاوه بر ارائه انواع خدمات ارزی، در عرصه جهانی نیز توانسته با استفاده از روش‌ها و ابزارهای مالی، امکانات ویژه‌ای جهت جلوگیری از زیان‌های احتمالی و حتی ایجاد سودآوری را فراهم آورد. امروزه با متحول شدن تبادلات ارزی، داشتن مشاوری حرفه‌ای در زمینه فعالیت‌های مالی بین‌المللی، برای شرکت‌های تجاری و بازرگانی که خدمات و محصولات خود را در بازارهای جهانی عرضه می‌نمایند لازم و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


سخن مدیرعامل
افتخار دارم، شرکت صرافی سامان را به عنوان برترین، موفق‌ترین شرکت‌های صرافی در ارائه کلیه خدمات ارزی در کشور پهناور ایران معرفی نمایم. شرکت صرافی سامان از همان بدو تاسیس با هدف گسترش حجم معاملات بین‌المللی، عملیات ارزی را به عنوان یک محور اصلی در برنامه استراتژیک شرکت تعیین و در این راستا سعی و تلاش‌های گسترده‌ای را آغاز نمود. با همین دیدگاه حتی در شرایط سخت تحریم‌های اقتصادی این هدف مهم کنار گذاشته نشد و در طول این سال‌ها با برنامه‌ریزی منسجم و ارائه خدمات ارزشمند و گسترده‌اش عملیات ارزی در زمینه واردات و صادرات و انتقال وجوه ارزی متقاضیان فعالیت نمود و اینک پیشرو در ارائه خدمات ارزی به مشتریان چه در داخل و خارج از کشور می‌باشد و با برخورداری از تجربیات مدیران و کارکنان مجرب و بهره‌گیری از دانش بانکی آنها در امر مبادلات و انتقالات و جوه ارزی و بهره‌مندی از امکانات بالقوه پیشرفته بانک سامان، جلب هر چه بیشتر رضایت مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده است تا بتواند خدمات ارزنده و نوینی را در این راستا به مشتریان خود ارائه نماید.

 

موضوع فعالیت

خرید و فروش نقدی ارز, مسکوکات طلا و انجام کلیه عملیات مربوط به ارسال و دریافت حواله‌های ارزی از طریق شبکه بانکی کشور و موسسات اعتباری مجاز و ارائه خدمات ارزی برون مرزی از طریق کارگزاران معتبر جهانی در چهارچوب ضوابط و قوانین و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران.

 

چشم‌انداز

انتخاب نخست تجار و بازرگانان

انتخاب نخست کارگزاران معتبر جهانی برای ارتباط موثر و تبدیل شدن به بزرگترین و معتبرترین شرکت ارائه دهنده خدمات ارزی

 

مأموریت

تسهیل در ارائه خدمات ارزی برای اشخاص حقیقی و حقوقی با بهره‌گیری از سه اصل سرعت، دقت و اطمینان و ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و تبدیل آنان به مشتریان وفادار

 

خط مشی‌ها

1- میزان ارتقاء رضایت مشتری

2- تلاش جهت به حداقل رساندن فرایند عملیاتی صرافی

3- حضور مناسب و به موقع در بازارهای داخلی و خارجی با بهره‌گیری از تجارب سازنده

4- تلاش در جهت حفظ و صیانت از منافع مشتریان

5- تهیه و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز جهت ارائه خدمات مطلوب به مشتریان

6- ارتقاء سودآوری و حفظ منافع سهامداران شرکت

 

هیأت مدیره

اعضای هیئت مدیره سمت به نمایندگی از
حمید تهمتن رئیس هیأت مدیره شرکت کارگزاری بانک سامان
هاله حسین‌زاده نایب رئیس هیأت مدیره شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان
محمد اسحق لهراسبی عضو هیأت مدیره شرکت پردازشگران سامان
سیامک شهباززاده خیاوی عضو هیأت مدیره شرکت توسعه امید آتیه‌اندیش
حسین کورش پسندیده  مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بانک سامان